July 2023 Fixtures

 

2023
July Time Opponents Venue Men Mixed Ladies Dress Notes
Sat 1 10:00 Coaching / Roll Up Home 3 Rinks N/A

Sat 1 EAST BARNET FESTIVAL
Sun 2 EAST BARNET FESTIVAL
Mon 3 14:00 Club Afternoon League – 8 Home 3 Triples Greys
Mon 3 18:00 County Team Ten R2 – Hoddesdon Rosehill BC Away Various Greys
Tue 4 10:00 Open Triples League – 10 Home 8 Triples Greys
Tue 4 18:15 Prentice Cup 4 – Arnos BC H / A 2 Rinks 2 Rinks Greys
Wed 5 Whites
Thu 6 14:00 Brigg League 5 – Selborne BC Home 2 Triples Whites
Thu 6 14:00 GC Vets League 8 – Bishopswood BC Home 3 Triples Greys
Thu 6 18:00 Club Night Acorn Trophy – 3 Home 5 Rinks Greys
Fri 7 14:00 St.A&DLBA Triples League 1 – Welwyn Garden City BC H/A 2 Triples Greys
Fri 7 18:15 Day Cup 1 – Barnet BC Home 2 Rinks Greys
Sat 8 10:00 Club Mixed Triples Home 6 Rinks Whites
Sun 9 14:30 Enfield & District Sunday League 4 – Broomfield BC Home 3 Triples Whites
Mon 10 14:00 Club Afternoon League – 9 Home 3 Triples Greys
Mon 10 18:00 HB ICL L2 – Welwyn Garden City BC Away 6 Rinks N/A
Mon 10 18:00 County Team Ten R3 – TBA ? Various Whites
Tue 11 10:00 Open Triples League – 11 Home 8 Triples Greys
Tue 11 14:00 Friendly – Northaw & Cuffley BC Away 5 Triples Greys
Wed 12
Thu 13 18:15 Club Night Home 5 Rinks Greys
Fri 14 18:15 Day Cup 2 – Barnet BC Away 2 Rinks Greys
Sat 15 10:00 Coaching / Roll Up Home 3 Rinks N/A
Sat 15 14:30 Friendly – Holtwhites BC Away 5 Triples Whites
Sun 16 14:00 Sponsors Day (Hosting) Home
Mon 17 14:00 Club Afternoon League – 10 Home 3 Triples Greys
Tue 18 10:00 Open Triples League – 12 Home 8 Triples Greys
Wed 19
Thu 20 14:00 GC Vets League 9 – Grovelands BC Home 3 Triples Greys
Thu 20 14:00 Brigg League 6 – Bury Lodge BC Home 2 Triples Whites
Thu 20 18:00 Club Night Acorn Trophy – 4 Home 5 Rinks Greys
Fri 21
Sat 22 10:00 Club Australian Pairs Home 6 Rinks Greys
Sun 23
Mon 24 14:00 Club Afternoon League – 11 Home 3 Triples Greys
Mon 24 18:00 St Albans & District LBA Double Rink (Prelim) – North Mymms BC H/A 2 Rinks Greys
Tue 25 18:00 Club Team Championship Div Final – TBA Away 3 Rinks Greys
Tue 25 10:00 Open Triples League – 13 Home 8 Triples Greys
Tue 25 18:00 Prentice Cup – Quarter Finals H/A 2 Rinks 2 Rinks Whites
Wed 26 14:30 Friendly – Bishopswood BC Home 4 Triples Greys
Wed 26 18:00 County Team Ten Div Final – TBC ? Various Greys
Thu 27 14:00 Brigg League 7 – Cockfosters BC Home 2 Triples Whites
Thu 27 14:00 GC Vets League 10 – Holtswhites BC Away 3 Triples Greys
Thu 27 18:00 Club Night Home 5 Rinks Greys
Fri 28 14:00 St.A&DLBA Triples League 2 – Welwyn & District BC H/A 2 Triples Greys
Fri 28 18:15 Day Cup 3 – East Barnet Valley BC Away 2 Rinks Greys
Sat 29 10:00 Coaching / Roll Up Home 3 Rinks N/A
Sat 29 10:00 County Team Ten Semi-Finals (at W&DBC &WGCBC) / Finals (At Hatfield BC) Away Various White
Sun 30 10:00 HB Finals (at Bishop’s Stortford BC) Away 4 Triples Greys
Sun 30 14:30 Friendly – Mill Hill BC (Bob Krause Trophy) Away 4 Triples Whites
Mon 31 14:00 Club Afternoon League – 12 Home 3 Triples Greys
Mon 31 18:00 HB ICL M4 – St.Albans BC Home 2 Rinks Greys

 

GET IN TOUCH

3 + 8 =

FOLLOW US ON

OPENING HOURS

From mid-April through to the the end of September the club is open from 10 am to Dusk